Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تلفن : 09376962056
ایمیل: info@profseom.com

سئو و بهینه سازی رتبه سایت در موتورهای جستجو

سئو و یا بهینه سازی رتبه موتور های جست و جو SEO search engine optimization

سئو یا بهینه سازی رتبه سایت چیست ؟

سئو و یا بهنینه سازی رتبه سایت برای موتور جست و جو SEO (Search Engine Optimization ) به صورت ارزان و تضمینی ، مطمعنا برای پاسخ این سوال اکنون به این صفحه مراعه کرده اید  و در جواب باید بگوییم که : به مجموعه کارهایی گفته میشود که بر روی وب سایت در قالب Onpage SEO یا سئو داخلی و سئو خارجی Offpage SEO و بخشی هم به صورت سئو فنی و یا همان  Technical SEO سئو انجام میشود تا در کلمات و عبارت های مورد نظر صفحه وبسایت در نتایج اولیه گوگل و یا سایر موتور های جست و جو قرار بگیرد. لاذم به ذکر است که در کنار SEO روش دیگری نیز وجود دارد که به آن SEM مخفف شده عبارت Search Marketing Optimization  می باشد و دارای تفاوت هایی اساسی با SEO بوده و عمده تفاوت آن همانطور که از نام آنها پیداست در روش استفاده از SEM تا زمانی که مبلغ ای متناسب با شدت رقابت و سایر عوامل مربوط به پلتفرم مورد نظر که عمدتا گوگل ادوردز  Google Adwords  است پرداخت شود وبسایت و یاصفحه مورد نظر به صورت تبلیغ در نتایج اولیه SERP (Search Engine Rate Position) قرار میگیرد این در حالی است که در روش SEO هرچند تنیجه گیری بلافاصله و آنی نیست ولی پایداری بسیار زیادتری دارد و تا مدتها رتبه کسب شده در صدر نتایج موتور های جست و جو نظیر گوگل  Google  و یا بینگ Bing  و یا یاهو Yahoo می ماند

اولین و مهم ترین اقدام برای یک پروژه سئو موفق بدون تردید پی ریزی یک استراتژی سئو حرفه ای میباشد.اما !!!

استراتژی سئو چیست ؟

استراتژی سئو حرفه ای چه ویژگی هایی را دارد ؟

بدون شک در آغاز پروژه های سئو و بهینه سازی رتبه سایت به خصوص اگر تا به حال هیچ پروژه سئو ای را انجام نداده اید شاید این کار اندکی دشوار باشد و همچنین نیاز به تجربه بسیار داشته باشد این موضوع هنگامی شدت میابد که شما بخواهید برای یک سری رقابت در واژه ها و  عبارات بسیار سخت در مقابل حریف هایی با قدمت بالا شروع به فعالیت کنید.

اما نگران نباشید بدون شک با رعایت اصول استراتژی سئو و انجام پروژه های متعدد به مرور زمان با این مفهوم بیشتر آشنا شده و تسلط بسیار بیشتری پیدا خواهید کرد.

استرتژی سئو موفق

اولین قدم برای سئو و بهینه سازی رتبه سایت چیست؟

اما اولین اقدام برای چینش یک استراتژی سئو یک آنالیز قوی و بررسی جامع همه جوانب پروژه می باشد. در نظر گرفتن مواردی نظیر آماده سازی مجموعه لغات و واژه های مربوط به کسب و کار و یا به زبان ساده تر همه لغت هایی که میخوایید در آن ها رنک Rank یا همان رتبه کسب کنید که برای این منظور ابزار رایگان و پولی بسیاری وجود دارد از به عنوان مثال برای ابزار رایگان میتوان به Keyword planner موجود در خود Google Adwords اشاره کرد که به این منظور نیاز به داشتن یک جیمیل و افتتاح اکانت یا حساب کاربری ادوردز رایگان هستید. توجه داشته باشید که در این حالت شما به نتایج و تعداد جست و جو ها به صورت بازه دسترسی دارید و در صورتی که مایل هستد میزان دقیق هر جست و جو را بدانید نیاز به داشتن یک حساب فعال گوگل ادوردز هستید. اما از جمله سایت هایی دیگر که امکان پیدا کردن و در واقع تشخیص لغات مناسب را با تعداد جست و جو و شدت سختی آنها (میزان شدت رقابت) به شما میدند میتوان از وبسایت kwfinder.com نام برد که این وبسایت در حالت رایگان امکان بررسی 5 واژه را در روز به شما میدهد که جهت تهیه حساب اختصاصی میتوانید درخواست خود را به ما اعلام کنید.

100
%
استراتژی سئو
50
%
سئو Off Page
100
%
بررسی مداوم رتبه سایت
50
%
سئو On Page

چگونه با سئو اصولی رتبه سایتمان را بهبود ببخشیم ؟

برای شروع شاید بد نباشد که بدانیم سئو و بهینه سازی رتبه سایت اصولی چست ؟ چرا باید با برنامه و اصول درست برای سئو یک سایت اقدام کنیم ؟ در جواب هر دو سوال می توان گفت همیشه شکست در یک پروژه سئو در قالب افت رتبه و یا از دست دادن رتبه بعد از مدت کوتاهی در صورتی که عمدا یا سهوا از روش های تقلب نظیر Black SEO استفاده کرده باشید نیست گاهی در صورت نداشتن استراتژی درست seo یا استفاده از استراتژی ها و برنامه های سئو ضعیف موجب میشوید که وبسایت با وجود تلاش های بسیار زیاد و هزینه بسیار زیادتر هرگز از صفحات 2-3 نتایج رتبه بهتری کسب نکند و بدون شک در این صورت هم زمان و هم هزینه را ز دست داده اید و مجبور هستید از اول با یک برنامه و استراتژی سئو از نو شروع به بهینه سازی رتبه سایتتان نمایید. در مورد تکنیک های مختلف بهینه سازی رتبه سایت در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد و تفاوت هر کدام را خواهییم گفت. خالی از لطف نیست بدانید که در صورتی که مایل هستید یک سئو قوی و حرفه ای  توسط متخصصین این کار با سال ها تجربه و چندید نمونه کار بینظیر برایتان انجام شود وبسایت پروفسئوم آماده انجام هرگونه پروژه بهینه سازی رتبه سایت در قالب قرارداد های مختلف میباشد و همچنین اگر نیروی ماهر انجام بهینه سازی را در مجموعه خود داردید اما با این وجود هنوز نتوانسته اید به نتیجه دلخواهتان برسید میتوانید از خدمات مشاوره سئو مجموعه ما استفاده نمیایید.

چگونه ترافیک یا ورودی هدفمند را به سایتمان هدایت کنیم ؟

یکی از مهمترین سوالاتی که امروزه بسیار زیاد در دنیای سئو و بهینه سازی رتبه سایت مطرح میشود در واقع ایجتاد یک ترافیک هدفمند توسط روش های Data Driving مختلف است. اما واقعا ترافیک هدفمند چیست ؟ آیا هر نوع ترافیک و بازدید ای از وبسیات با هر قیمتی ارزشمند است ؟ تصور کنید شما در صنعت بازی  فعال هستید و میخواهید در کسب و کار و وبسایتتان انواع بازی و کنسول های بازی را بفروشید ایا تولید محتوا در زمینه های اخبار روز بدون ارتباط با صنعت بازی مفید است ؟ هرچند ممکن است این موضوع بسیار Trend یا محبوب شده باشد . در اینجاست که باید بگوییم بدون شک نه ! بلکه ترافیک ای به خرید منجر میشود که در راستای خدمات شما باشد. حالا سوال مهمتری که پیش می آید این است که آیا در مثال گفته شده باشد برای تمام لغت هایی نظیر بازی و یا گیم سایت را سئو و بهینه سازی کنیم و در تمام کیورد ها و عبارات رتبه یک باشیم تا بتوان پروژه زا یک پروژه سئو موفق و حرفه ای نامید ؟ بگذارید اندکی صادق و شفاف تر در این مورد توضیح دهیم : طبق  به روز رسانی هایی که توسط گوگل گاهی تا چندین مرتبه نیز انجام میشود در کنار اعلام های مکرر گوگل به احتی میتوانیم متوجه این واقعیت شویم که دنیای بهینه سازی رتبه سایت برای موتور های جست و جو و یا همان SEO از حالت واژه محور یعنی بهینه سازی برای یک واژه نظیر بازی به سوی واقعیت ای اجتناب ناپذیر سئو مفهومی پیش میرود که گوگل الگوریتم هایی را اساسا به این منظور در نظر گرفته که در صورت موتجه شدن هرگونه تقلب یا سعی در بهینه سازی غیر منطقی بر اساس یک کلمه جرایمی نظیر افت رتبه شدید را برای سایت های متقلب در نظر میگیرد . پس تکلیف چیست ؟ در اینجا متوجه اصولی به نام سئو مفهومه میشویم که باید با مجموعه ای از لغات هم خانواده و مشابه برای یک صفحه به جای یک واژه سئوع به فرایند بهینه سازی نماییم  که این تازه اول ماجراست !

یک پروژه وبسایت سئو شده حرفه ای چه ویژگی هایی دارد ؟

  • دارای برنامه و استراتژی مرحله به مرحله و حساب شده و دقیق است
  • برای تولید محتوا حرفه ای آن برنامه ریزی زمانی و کیفی انجام شده است
  • پروپوزال و نقشه راه برای تمام مراحل در نظر گرفته شده است
  • قیمت پروژه بر اساس میزان رقابت و به صورت توافقی اعلام شده باشد
  • رقیب ها به دقت آنالیز و بررسی شده اند و تمام نقاط قوت و ضعف آن ها مشخص گردیده است
  • لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.تعداد لینک های مورد نظر برای هر صفحه بررسی شده است
  • رتبه مورد نظر و ترافیک پس از مدت تعیین شده بهبود پیدا کردا و به صورت نسبتا پایدار باشد ( برای ماندگاری نیاز به فرایند سئو دایمی است )

سه مرحله بهینه سازی رتبه سایت کدام است ؟

سئو تکنیکال و فنی
سایت به لحاض فنی و کد نویسی بهینه سازی و بازبینی میشود
بهینه سازی داخلی وبسایت
در این مرحله صفحات داخلی سایت یک ه یک بررسی و بهینه سازی می شوند
سئو خارجی وبسایت
در بهینه سازی خارجی سایت تمرکز بر روی لینک سازی و حذف لینک های مضر میباشد.

آنالیز سئو وب سایت شما

بدون شک یکی از مهم ترین بخش ها در بهینه سازی و سئو سایت آنالیز دقیق وبسایت شما و رقیب هایتان می باشد تا با در دست داشتن اطلاعات کافی در مورد نحوه زمان بندی بتوان با بهترین هزینه ممکن با نتیجه دلخوا رسید پس با ما در ارتباط باشید

معرفی انواع روش ها و استراتژیهای بهینه سازی رتبه سایت

در هر پروژه بهینه سازی یا اصطلاحا سئو سه قسمت عمده را باید در استراتژی خود در نظر بگیریم که در اول متن هم به آن ها اشاره کردیم.

1- سئو آن پیج یا On Page SEO :

شامل بهینه سازی درونی وبسایت شما می باشد که بیشتر از 200 فاکتور را باید برای تک تک صفحاتتان بررسی کنید  طبق پلن سئو ای که چیده اید جلو برید و مواضب باشید که عمدا یا سهوا این صفحات را جوری بهینه سازی نکنید که با هم تداخل داشته باشند که گاهی این کار اصلا راحت نیست و نیازمند تجربه خیلی خیلی ریادی است.

2- سئو آف پیج یا سئو خارجی یا OFF Page SEO :

کلیه کار هایی هست که خارج از سایت شما انجام میشود که به عنوان مهمترین آنها می توان به لینک سازی و یا بهینه سازی رتبه سایت برای شبکه ها  کسب و کار های محلی Local SEO اشاره کرد . خالی از لطف نیست که بدانیم روش های مقابله با لین های مضر و اسپم هم در همین دسته بندی قرار می گیرند.

3- سئو فنی یا تکنیکال سئو Technical SEO :

در این بحث شاید در ابتدا با سئو داخلی سایت اشتباه گرفته شود ولی تمرکز این قسمت بر روی کد نویسی و بهینه سازی کد های سایت شماست تا مطمعن شوید وبسایت شما را موتور های جست و جو به طور تمام و کمال کراول میکنند و درک میکنند و در کنار این باید مطمعن شوید تک تک صفحات شما برای حالت ورژن موبایل ای سایت هم بهینه سازی شده است و با بهترین سرعت ممکن لود میشود.

روش های مختلف انجام پروژه بهینه سازی :

1-  White SEO یا سئو سفید : 

در این روش فقط از تکنیک های اولیه و اصولی استفاده میکنیم و از هر روش ای که موجب شود وبسایت به عنوان یک متقلب که هدفش کسب رتبه بدون در نظر گرفتن کاربر بوده خودداری میشود. این روش بهترین و اصولی ترین روش SEO در جهان بوده و اندی زمان بر بوده ولی بهترین نتیجه ممکن به دست می آید اما ضعف این روش در مواقعی است که بخواهییم در عبارات پر رقابت وا وبسایت های با اعتبار بالا به رقابت بپردازیم . بدون تعارف شدنی نیست !!!

2 – Black SEO یا سئو سیاه : 

در این تکنیک وبسایت برای مدت کوتاهی بهینه سازی میشود و برای این کار تمام اصول سئو و بهینه سازی به صورت بیش از حد و زیاده روی انجام میگردد. به صورت مثال در نظر بگیرید در یک صفحه با محوریت موضوع طراحی وبسایت در پاراگراف اول 20 بار با انواع روش سعی در بکار بردن لغات طراحی وب یا طراحی وبسایت با اصول سئو و غیره میشود و در سئو خارجی صد ها لینک با همین انکر تکست یا کلید واژه به همین لندینگ پیج یا صفحه فرود داده میشود. نتیجه کار رشد سریع در نتایج و کسب بهترین رتبه ها به صورت موقت میباشد اما بعد از مدت خیلی کوتاهی الگوریتم های 8 گانه و مهم بررسی گوگل به سراغ سایت می آیند و بدون هیچ تردیدی بنا به شدت Black SEO افت شدید رتبه یا حذف کامل از نتایج را به عنوان جریمه سایت در نظر میگیرد . گاهی در این روش هیچ برون رفتی در کار نیست و راه برگشتی وجود ندارد و متاسفانه اکثر افراد کم تجربه و ناشی که خوشان یا متخصصیت سئو با 2-3 پروژه نه چندان پر رقابت مینامند با قیمت هایی ببسیار پایین و کیفیت پایین که اشاره شد با این روش شروع به سئو کرده و هیچگونه مسئولیتی را در قبال پیامد های اشاره شده نمیپذیرند پس اگر دانش کافی رد ضمینه بهینه سازی سئو ندارید توصیه شدید میشود از متخصصین مجرب سئو درخواست کنید تا برایتان پروژه سئو را انجام بدهند یا از خدمات مشاوره سئو استفاده کنید و به هیچ وجه به افراد سودجو که علامت مشخص آن ها انجام پروژه با قیمت خیلی پایین و مشکوک است خودداری کنید. مجموعه پروفسئوم در هر دو ضمینه آماده ارایه خدمات است که در صورت تمایل میتوانی با ما در ارتباط باشید.

3 – Grey SEO یا سئو خاکستری : 

حرفه ای ترین و ناب ترین روش سئو برای پروژه های فوق سخت بوده که فقط افراد با دانش بسیار زیاد که قابلیت درک کامل نحوه عملکرد گوگل و الگوریتم های آن ها را در مقابل کیفیت بهینه سازی سایت هستند انجام میدهند. همانطور که متوجه شدیم این روش اصلا آسان نیست و به افرادی با تخصص بسیار زیاد نیاز دارد . ان روش در واقع ترکیبی از روش های گفته شده بالاست به صوری که ضمن استفاده از تکنیک های سئو سیاه با بکار گیری روش های بهینه سازی سفید سعی در مخفی کردن هرگونه تقلب و بهینه سازی غیر واقعی میشود. نتیجه یک رتبه عالی و پایدار خواهد بود اما انجام این روش توام با ریسک خیلی زیادی بوده که البته توسط متخصصین سایت ما پس از بررسی رقبای شما در صورت تشخیص نیاز به بکار گیری این روش به صورت کاملا تضمینی انجام میشود.

اهمیت بک لینک در بهبود رتبه سایت چقدر است ؟

همانطور که گفته شده ر قسمت سئو خارجی سایت مهمترین قسمت بدون شک لینک سازی اصولی و حرفه ای میباشد. لینک سازی با روش های مختلف ای از جمله بلاگ نویسی تولید محتوا مهمان و یا در قالب SSR (Social Signal Rank)  ایجاد میشود. اما مشکل اینجاست عمدتا وبسایت هایی که ما میخواهیم در آنها لینک ای را برای خودمان ایجاد کنیم این امکان را به ما نمیدند و در بسیاری از موارد مجبور به پرداخت هزینه ای برای این کار هستیم. انواع روش های لینک سازی در مقاله مربوط به آن توضیح داده شده است اما در اینجا صرفا به این نکته اشاره میکنیم که برای موردی که اشاره شد از وبسایت هایی با اعتبار خیلی زیاد و کیفیت بالا و مربوط در قالب لینک و رپرتاژ آگهی این لینک سازی ها انجام میشود که تعداد مورد نیاز این لینک ها بستگی به شدت رقابت بین شما و رقبایتان میباشد در این ضمینه نیز وبسایت ما مجموعه ای از بهترین وبسایت ها را با پایین ترین قیمت به صورت مجموعه و یا تک وبسایت برای درج لینک و خبرتان در قالب همکاری با برترین خبرگزاری ها آماده کرده است که میتوایند با مشاوره متخصصین ما اقدام به تهیه لینک در هر کدام از وبسایت ها و یا مجموعه های با اتوریتی و کیفیت بالا بنمایید.

آیا می توان فقط با تولید محتوا به رتبه اول نتایج گوگل رسید ؟

برای کسب نتیجه فوق العاده در هر پروژه بهینه سازی و سئو در کنار لینک سازی نیازمند تولید محتوا حرفه ای و اصولی میباشید. تولید محتوا با هدف به روز رسانی وبسایت و امکان ارایه مطالب مفید و مربوط برای بهینه سازی در مجمو لغات گسترده تر در حوزه خدمات و کسب و کار شما انجام میگردد. تولید محتوی نیز همانند لینک بیلدینگ به تنهایی نمیتواند موجب موفقیت پروژه سئو سایت شما گردد و در عین حال انجام ندادن تولید محتوی بدون تردید میتواند موجب شود که به نتیجه دلخواهتان نرسید. هنگامی که از تولید محتوا صحبت میشود دقت کنید صرفا محتوا متنی مورد نظر نیست انواع مختلف گرافیکی و ویدئویی و … را نیظ شامل می شود که در مقاله انواع روش های تولید محتوا هدفمند برای سایت بیشتر در این مورد توضیح داده شده است.

هزینه یک پروژه سئو تضمینی و موفق و ارزان چقدر است ؟

تا اینجا اطلاعات نسبتا مفیدی را به صورت کلی در مورد مفهوم سئو و بهینه سازی رتبه سایت با هم بررسی کردیم اما با این حال یک چالش اساسی و همیشگی که برای کسب و کار هایی که برای سایتشان به دنبال بهینه سازی و سئو هستند را مطرح میکنیم و آن بدون شک این سوال است که هزینه یک پروژه سئو چقدر است ؟ چرا تفاوت قیمیت خیلی زیادی بین سئو کار های مختلف ارایه میشود ؟ گاها گفته میشود هزینه طراحی سایت خیلی کمتر از مبالغی بوده که متخصصین سئو برای انجام پروژه های بهینه سازی گفته اند. در ابتدا باید بگوییم اگر شما بهترین و اصولی ترین و کاربر پسند ترین سایت را با ناب ترین ایدههم داشته باشید مادامی که وبسایت شما هیچ ورودی ای یا به قول دیگر تعداد ورودی مطلوب را ندارد که بتواند به فروش محصول یا بازدید منجر شود بدون شک کسب و کار شما شکست میخورد و جالب تر اینکه باید بدانید بحث ای که امروزه در بین متخصصین بهینه سازی سایت مطرح میشود این است که گاهینمیشود یک سایت را بهینه سازی کرد و اصولا باید کل سایت را از نو و با رعایت اصول حرفه ای و پایه بهینه سازی طراحی کرد و همه این ها بدون شک بیان گر اهمیت فوق العاده سئو در رشد کسب و کار ها هستند. اما واقعا هزینه یک پروژه چقدر است و چگونه ارزیابی می شود ؟ در پاسخ خیلی کوتاه اگر بخواهیم جواب دهیم باید بگوییم افراد مختلف بر اسا تجربه و مهارت و تضمین ای که بر اساس نوع قرارداد ارایه میکنند قیمت های مختلف ای را اعلام میکنند اما اگر بخواهیم ریزبینانه تر به این موضوع بپردازیم باید ببینم که یک پروژه سئو چقدر زمان بر خواهد بود ؟ رقیب های این پروژه چقدر قدرتمند هستند و چه میزان رقابت برای این ضمینه وجود دارد ؟ چه تعداد محتوا از چه نوعی نیاز است ؟ چه میزان لینک سازی به لحاظ کمیت و کیفیت مورد نیاز است ؟ چه تعداد خبر یا رپرتاژ آگهی باید از سایت های معتبر با قیمت های مختلف خریده شود ؟ همه اینها در کنار میزان تخصص و مهارت متخصص سئو و یا مشاور سئو شما می تواند در قیمت نهایی پروژه تاثیر گذار باشد کما اینکه همانطور که میتوان به راحتی دریافت هزینه هرپروژه به صورت توافقی معمولا اعلام میشود ولی توصیه ما این است که هیچ کار ارزان ای بی دلیل نیست پس کسفست  و زمان را فدای هزینه نکنیند که در نهایت باید از نو هم زمان مجدد برای پروژه بگذارید هم هزینه مجدد. برای بررسی سایتتان و اعلام قیمت انجام پروژه و زمان تقریبی نتیجه گیری بهینه سازی سایتتان با ما در ارتباط باشید.

نمونه کارهای ما

دیدن همه پروژه ها
حسن رحیمی
لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.
حسن رحیمی
مدیر دیجیکالا
Angelina Johnson
Mirum est notare quam littera gothica, quam nunc putamus parum claram, anteposuerit litterarum formas humanitatis seacula.
Angelina Johnson
Sales Manager

ببینید چقدر صفحه شما بهینه می باشد

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.