Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تلفن : 09376962056
ایمیل: info@profseom.com

تولید محتوا چیست ؟ آموزش و انجام بازاریابی محتوا و متن حرفه ای

تولید محتوا و یا بازاریابی محتوا هدفمند چیست ؟

تولید محتوا به همه روش هایی گفته میشود که برای ایجاد ترافیک هدفمند با رعایت اصول نگارش و سئو به خصوص در محتوا های از جنس متن ای انجام می گردد. انواع مختلف ای از محتوا با هدف بازاریابی محتوا و جلب توجه مخاطب ها با توجه به نوع کار و بیزینس انجام میشود که از جمله آنها می توانیم به تولید محتوا متن ای یا همان تکست کانتنت و یا تولید محتوای بصری و ویدئویی نظیر انواع ویدئو و انیمیشن و اینفوگرافی و حتی  انواع محتوای صوتی نظیر پادکست و .. اشاره کرد که در ادامه متن به هر کدام و به روش های تولید محتوای حرفه ای متناسب با کسب و کار شما اشاره خواهیم کرد و همچنین با تکنیک ها نوشتن انواع متن بهینه شده برای موتورهای جست و جو یا همان متن سئو شده آشنا خواهیم شد و در نهایت به تفاوت نوشتن متن و بازنویسی انواع متن و نقاط قوت و ضعف آن ها نیز خواهیم پرداخت.

معرفی انواع محتوای متنی، تصویری و صوتی

محتوا بر خلاف آنچه که بسیاری از وب سایت های سئو کار و یا دیجیتال مارکتینگ مطرح میکنند نه تنها محدود به متن و نوشته نمیشود بلکه انواع ویدئو و انیمیشن و تصاویر گرافیکی و صوتی را شامل می شود اما سوال اینجاست با توجه به دسته بندی ها و انواع مختلف محتوا ای که بیان شد آیا همه آن ها هدف و کاربرد یکسانی دارند ؟

آیا همه نوع محتوا ای برای هر جایی مناسب است ؟

چه نوع حتوایی را را باید در کجا قرار دهیم ؟

هدف و کاربرد هر نوع محتوای متنی، صورتی و تصوی چیست ؟

تولید محتوا چیست

شاید تا اینجای کار اطلاعات نسبی را در مورد انواع محتوا بدست آورده باشید ولی نکته قابل تامل کاربرد و هدف هرکدام از انواع یاد شده میباشد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که نه تنها تشخیص اینکه برای هدف ای که داریم کدام محتوا مناسب است بسیار دارای اهمیت است بلکه باید بدانیم که هر کدام را در کجا قرار میدهیم و محل نشر آن ها کدام است. برای درک بهتر موضوع بیایید مثالی را با هم بررسی کنیم:

شرکت یا استارتاپی را در نظر بیرید که در زمینه تولید محتوای آموزشی شروع به فعالیت کرده و به تازگی طراحی سایت اش به اتمام رسیده. این شرکت فرضی هم میخواهد محتوایی زا به بازدیدکنندگان ارایه کند که هم جذاب باشد و هم بتواند به تمام معنا نیاز کاربردی را که به دنبال جست و جوی عبارت ای به صفحه مورد نظر آمده را رفع کند . در دنیای امروز که زمان بسیار با اهمیت است شاید کمتر کسی تمایل به خواندن جندین مقاله و متن هرکدام 6 یا 7 هزار کلمه پیرامون یک موضوع خاص آن هم یک موضوع آموزشی باشد و مطمعنا ترجیح میدهد که به دیدن یک ویدئو در 2-3 دقیقه که تمام ابعاد مشکل را بررسی و مطرح کرده بپردازد. از طرفی همین شرکت خدمات دیگری نیز ارایه میکند که بیشتر جنبه پاسخ به سوالاتی را دارد که ذهن مخاطبان را درگیر کرده و فقط ا بیان توضیحاتی مختصر و ذکر چند مثال بتواند تمام آن چه که حق مطلب گفته میشود را ادا کند و این موضوع را باید در کنار این واقعیت گذاشت که جدا از بحث تفاوت کانورژن یا همان نرخ تبدیل و همچنین جذابیت بین محتوای متنی و تصویری باید همواره این نکته را در نظر داشت که هزینه تولید محتوای تصویری با کیفیت مناسب به هیچ عنوان با تولید محتوا از جنس متن قابل مقایسه نیست و به مراتب خیلی بیشتر است در حالی که با هزینه مشابه متوان به تولید متن های بیشتری پرداخت اما همواره باید به هدف ای که پشت هر تولید محتوا نهفته نهایت دقت را داشته باشیم.

اهمیت تولید محتوای صوتی و پادکست در بازاریابی محتوا چیست ؟

پادکست تولید محتوا

پادکست که در بسیاری از کشور ها از زمان رادیو تا به حال دوران طولانی ای را طی کرده است ولی هنوز هم در دنیای دیجیتال مارکتینگ داخل کشور ما شاید هنوز هم نسبت به بقیه انواع محتوا تازگی خاصی داشته باشد و کمتر به پادکست اهمیت داده شده است این در حالی است که شاید جال باشد که بدانیم پادکست در مقایسه با متن دارای کانورژن بالاتری هست و از طرفی اشید سختی های تولید محتوای ویدئویی را هم نداشته باشد که در این زمینه یعنی تولید انواع پادکست و محتوای صوتی در مقاله ای اختصاصی بیشتر خواهیم پرداخت . یکی از دلایلی که بدون شک موجب محبوبیت محتوای متن ای در مقابل انواع پادکست شده شاید امکان درگیر کردن کاربر با تصاویر و یا حتی ویدئو بکار رفته داخل متن باشد که قابلیت لینک شدن به صفحات مختلف را داند و همین نیز به عنوان یک عامل بسیار کاربردی و مهم در بین سئوکار ها برای فرایند لینک سازی تلقی میشود ولی با این حال با توجه به محلی که پادکست در آن قرار داده میشود گاهی امکان لینک سازی نیز برای این موضوع در بعضی از وبسایت ها فراهم شده است.

مهمترین کاربرد های پادکست چیست ؟

همانطور که اشاره ای مختصر به آن شد پادکست ها میتوانند جایگزین بی نظیری برای انواع محتوا باشند که عمدتا کاربرانی را مورد نظر قرار میدهند که امکان مطالعه متن و یا دیدن تصاویر نیستند که برای درک بهتر این موضوع با هم به بررسی این مثال میپردازیم : 

شخصی را در نظر بگیرید که هر روز از منزل تا محل کار را پیاده یا با ماشین جا به جا میشود و در طی مسیر همانطور که واضح است امکان مطالعه کتاب یا شاید دیدن ویدئو در گوشی موبایل خود را در حالی که رانندگی میکند را نداشته باشد در اینجاست که بهترین گزینه برای انتقال مطلب یا یک موضوع بدون شک انتخاب انواع پادکست مرتبط است ولی همیشه باید این نکته را در نظر داشته باشیم که بنا به دلایلی که گفته شد شاید همیشه انتقال همه موضوع با جزییات به خصوص موضوعاتی که نیازمند تجسم در ذهن مخاطب هستند از طریق پادکست راحت نبوده و به هیچ عنوان توصیه نمیشود و در پادکست ها بیشتر هدف گفتن یک موضوع و بررسی جوانب آن در حالیست که نیازی به درگیر کردن بعد تجسم ای ذهن نباشد

100%

مشاوره، انتخاب و تولید محتوای مناسب برای شما

اگر به دنبال تولید محتوای حرفه ای و متناسب با کسب و کارتان هستید متخصصان ما با تجارب فراوان آماده ارایه خدمات تولیددمحتوای متن ای و سئو شو برای انواع وبلاگ در سایت شما هستند. برای دریافت قیمت و هزینه تولید محتوا و یا بازنویسی متن ها با ما تماس بگیرید تا محتوای متناسب با جنس کب و کار شما با تضمین کیفیت 100% را برایتان تهیه کنیم.

معرفی روش های تولید محتوای متنی و بازاریابی محتوا

در حالت کلی برای نوشتن یک متن چه به عنوان مقاله یا برای قسمت وبلاگ هر سایت که با هدف افزایش ترافیک هدفمند و سئو شده ایجاد مشود چه برای هر هدف خاص دیگری از جمله معرفی برند یا برند سازی یا معرفی محصول و یا … انجام میگیرد 2ر روش بسیار کاربردی را را به شما قصد داریم آموزش دهیم .

1 – تولید محتوای دسته اول یا کانتنت رایتینگ چیست ؟

این روش بیشتر برای آن دسته از افراد و یا وبسیات هایی کاربرد دارد که محصول ای جدید را میخواهند معرفی کنند یا به صورت روزانه یا لحظه ای به تولید و نشر اخبار میپردازند. در این روش نوشتن متن نیازمند تخصص بسیار زیادی در زیمه مورد نظر میباشد به طوری که به دلیل تازگی و جدید بودن کسب و کار شاید در سطح جهان هم مطالب زیادی پیرامون بحث به عنوان منابعی برای گرفتن ایده یافت نشود

2- کانتنت کپی رایتینگ یا بازنویسی متن چیست ؟

کانتنت کپی رایتینگ

در این روش که بسیار امری تخصصی و مستلزم تجربه بالا با فن بیان به خصوص می باشد نویسنده متن که کپی رایتر نامیده میشود پیرامون موضوع و بحث مورد نظر کسب و کار شروع به جست و جو و جمع آوری اطلاعات بسیاری میکند که بعضی از این ها به زبان فارسی یا انگلیسی هستند که در نوع دوم ابتدا نیاز به ترجمه دقیق متن و سپس بازنویسی متن ها با شیوه ای جدید است چرا که موتور های جست و جو نظیر  گوگل روز به روز  هوشمند تر شده و قادر به تشخیص محتوای کپی شده و ترجمه شده از زبانی به زبان دیگر هستند و این یک نمره منفی برای سئو سایت شما محسوب میشود و شک نکنید الگوریتم پاندا که مسئول رسیدگی به کیفیت محتوای سایت شماست بسیار بیرحمانه سایت شما را جریمه خواهد کرد و موجب افت رتبه متن و یا در مواردی حتی بیشتر افت رتب کل سایت شما میشود.

برای موردی که گفته شد شغل ای بسیار تخصصی به عنوان کپی رایتینگ در دنیای مارکتینگ بسیار مطرح شده است که هدفش بازنویسی مطالب گردآوری شده از دنیای وب یا خارج آن میباشد که مهمترین بخض آن اتصال محتوای بازنویسی شده به جنس کسب و کار شماست به طوری که در میان متن باید به معرفی کسب و کار شما به عنوان یکی از راه حال هایی که مخاطب با جست و جوی متن به دنبال آن بوده بپردازد که گاهی اصلا کار راحتی نیست.

نکات مهم در نوشتن متن سئو شده با هدف بازاریابی محتوا

1- انتخاب واژگان اصلی متن :

واژگان خود را به درستی انتخاب کنید. بسیار مهم است که شما متن ای راکه می نویسید با چه واژگانی آغاز می کنید و مهمتر از آن در نوشتن تیتر ها و تگ های مهم از چه واژه هایی و چگونه استفاده می کنید. پیدا کردن لغات مناسب و استفاده آن ها به خصوص  در اولین سطر و پاراگراف متن شما اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که برای یافتن مجموعه ای از لغات کاربردی و با جست و جوی بال میتوایند از سایت kwfinder استفاده کنید که البته به دلیل برخی محدودیت هایی که برای تعداد استفاده در اکانت های رایگان است میتوایند برای تهیه اکانت با ما در ارتباط باشید. قابل ذکر است که هموراه میتویاند از قسمت فروشگاه سای به صورت مستقیم سفارش خرید اکانت فوق را ثبت کنید تا بلافاصله از طرف تیم ما براتان اقدام به خرید اکانت اختصصاصی صورت گیرد.

2- چالشی به نام ایده و موضوع برای نوشتن

اکثر افرادی که قصد نوشتن موضوع در زمینه ای خاص را دارند در ابتدا با کمبود ایده مواجه هستند که نوشتن متن را برایشان بسیار دشوار میکند. سوالاتی از کجا شروع به نوشتن متن کنم ؟ چه متنی و درباره چه موضوعی بنویسم ؟ از کدام منابع معتبر استفاده کنم ؟ بهترین منابع غیر فارسی برای تولید محتوای مورد نظر کدام است ؟ از کجا بدانم که تا چه میزان متن نوشته شده بازنویسی شده و کپی نیست ؟

پاسخ همه این سوالات شاید با یک جست و جوی ساده امکان پذیر نباشد و گاهی نیاز به تجربه بسیاری باشد اما نگران نباشید برای این کار میتویاند همواره از مشاوره تخصصی ما برای نوشتن متن هایتان کمک بگیرید و فهرستی از مطالب مربوط به سایتتان را همراه با عنوان سئو شده و تگ های مربوطه دریافت کنید. برای این کار کافیست فقط درخواست تهیه پکیج ایده های تولید محتوای 20 تا 100 تایی  را از فروشگاه ما تهیه کنید تا بلافاصله فرایند آماده سازی ایده ها و تیتر های سئو شده را برایتان آماده و ارسال کنیم

3- چرت و پرت ننویسید !!!

شاید با دیدن تیتر این سطر ابتدا شکه شده باشید اما واقعیت این است که متاسفانه بسیاری از افراد دیگر کاربران واقی وبسیات را فراموش کرده اند و فقط برای موتورهای جست و جو متن تولید میکنند. اما منظور ما از تولید محتوا برای کاربر چیست ؟ در یک کلام دقت کرده اید برخی از سایت ها فقط بازی با کلمات میکنند و هدفشان استفاده از کلمات کلیدی برای رتبه گرفتن در موتورهای جست و جو به هر قیمتی است حال اینکه مخاطب واقعا از خواندن چند سطر از این متن ها از ادامه خواندن متن دست میکشد و در نتیجه هیچ ارتباطی با سایتتان برقرار نمیکند و تبریک نرخ پرش سایت شما بسیار بالا میرود و زمانی که کاربر برو روی سایتتان در هر صفه میگذارد بسیار کم میشود پس موتورهای جست و جو نظیر گوگل با در  نظر گرفتن نتایج حاصل از رفتار کاربر از تریق گوگل آنالیتیک و … متوجه این امر میشوند و بدون شک موجب میشود مطالب را که کاربر نسبت به آنها  واکنش بهتری نشان میدهد را در رتبه های بهتری قرار دهد اساسا با هدف جلوگیری از این روش اشتباه در تولید محتوای متنی گوگل از الگوریتم های هوش مصنوعی جدیدی تحت ماشین لرنینگ استفاده میکند و هدف آن ارایه بهترین مطلب به بازدیدکنندگان است.

100%

مشاوره، انتخاب و تولید محتوای مناسب برای شما

اگر به دنبال تولید محتوای حرفه ای و متناسب با کسب و کارتان هستید متخصصان ما با تجارب فراوان آماده ارایه خدمات تولیددمحتوای متن ای و سئو شو برای انواع وبلاگ در سایت شما هستند. برای دریافت قیمت و هزینه تولید محتوا و یا بازنویسی متن ها با ما تماس بگیرید تا محتوای متناسب با جنس کب و کار شما با تضمین کیفیت 100% را برایتان تهیه کنیم.

4 – رعایت اصول نگارشی و املایی

رعایت اصول نوشتاری در متن هایی به خصوص با هدف بازاریابی محتوا برای کسب و کار ها  داراری اهمیت فوق العاده بالاییست چرا که اشتباه های رایج نگارشی و املایی به راحتی میتواند این ذهتنیت را در مخاطب شما ایجاد کند که هنگامی که وقت کافی برای بازبینی و بررسی متن این که با عنوان برند شما مطرح میگردد نگذاشته اید چگونه میتویان به کیفیت بقیه موارد سایت شما اعتماد کرد و در کنار این موضوع هموارده توجه کنید متن هایی با ایرادات املایی زیاد که بازبینی نشده باشند گاها بسیار نا مفهوم و خسته کننده هستند و کاربر تمایل خود را به ادامه مطالعه متن از دست میدهد.

5 – برای موبایل و دسکتاپ متن بنویسید!!

بسیار دقت کنید که متنی را که مینویسید هم بر روی موبایل و هم بر روی دسکتاپ بررسی کرده باشید تا به لحاض خوانایی و قرار گرفتن المان های صفحه در جای خود هم در حالت موبایل هم در حالت دسکتاپ در بهترین حالت ممکن باشد. اهمیت موبایل را به هیچ عنوان فراموش نکنید و یاد داشته باشید گوگل ابتدا ورژن موبایل صفحات شما را بررسی و اتیازبندی میکند

6 – عکس ها و تصاویر مناسب انتخاب کنید

خیلی دقت کنید که تصاویری که انتخاب میکنید به لحاض سایز و حجم متناسب باشند و از طرفی رنگ بندی های بکار رفته در تصاویر با قالب سایت و یا وبلاگ همخوانی داشته باشد. از بکار بردن تصاویر جست و جو شده در موتور های جست و جو بدون اعمال تغییراتی حتی جزئی نظیر قرار دادن واترمارک و لوگو خودداری کنید و دقت کنید از تصاویری که دارای واترمارک سایر سایت ها هستند و یا کپی رایت دارند جدا خودداری کنید.

7- همه گروه های سنی را در نظر بگیرید

نمیتوان اطمینان حاصل کرد که افرادی که به سایت شما برای خواندن متن هدفمند شما مراجعه میکنند در چه گروه سنی و یا دانی هستند پس بسار ساده و قابل فهم و روان بنویسید و این موضوع را در نظر بگیرید همه افرادی که به سایت شما مراجعه میکنند لزوما متخصص نیستند که با اصلاحات پیچیده درون متن ها آشنا باشند پس از عبارت های مترادف به دستی استفاده کنید تا بیان مطلب را راحتتر کند.

8 – به حل مشکل بپردازید

پیشتر خیلی مختصر به این موضوع اشاره کردیم اما بخواهیم دقیق تر بیان کنیم باید بگوییم هدف هر محتوای تولید شده بدون شک طلف کردن وقت مخاطب نیست و اگر موضوعی مناسب برای رفع مشکل یا سوال مخاطبتان ندارید از نوشتن مطالب بی ربط و خارج از کسب و کارتان خودداری کنید